Zalecenia dotyczące bezpiecznego stosowania magnesów neodymowych.
Pamiętaj !
W celu oddzielenia magnesów powinieneś chwycić wierzchni magnes i wysunąć go ze stosu oraz sprawnie pociągnąć.
Jeśli chcesz zmniejszyć ból, wówczas zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W sytuacji większych magnesów urazy tego rodzaju mogą być ciężkie.
Jeżeli sobie zrobisz krzywdę oczywiste jest że, jeśli pojawią się silne obrażenia, wówczas należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.
Nie powinieneś wiercić i podgrzewać magnesów neodymowych.
Magnesy neodymowe zachowują swoje właściwości magnetyczne przez stulecia w przypadku, gdy będziemy przechowywać je w warunkach oraz temperaturze pokojowej.
W przypadku pracy z magnesami powinieneś nosić okulary ochronne oraz rękawice robocze (w razie konieczności).
Gdy masz w dłoniach magnesy, pamiętaj, aby mieć dłonie daleko od siebie..
Trzymaj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektronicznych oraz pamięci masowych.
Użytkowanie magnesów powinna odbywać się na metalowym stole albo na powierzchni magnetycznej. Magnesy powinny być tam, gdzie je ustawisz i nie "poleciały" jednocześnie do innych.
Dzieciom NIGDY nie wolno bawić się z magnesami neodymowymi.
Uwaga przy magnesach neodymowych
magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od rodzaju, kształtu i wykorzystania danego magnesu.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy wytwarzają wokół siebie bardzo mocne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dochodzi do tego, ponieważ tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.
Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Pamiętaj, by nie przybliżać magnesów do telewizora, portfela i dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne wytwarzane przez neodymowe magnesy trwale uszkodzą nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne inne urządzenia. Mogą one również niszczyć między innymi magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, aby magnesy neodymowe nie znalazły się w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Nigdy nie zbliżaj magnesy z neodymu do telefonu i nawigacji.
Mocne pole magnetyczne jakie generują magnesy z neodymu zakłóca kompasy, magnetometry, które wykorzystywane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu oraz nawigacji GPS.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek lub pył, materiał ten jest wysoce łatwopalny.
Magnesy neodymowe są zdolne do przyciągania siebie wzajemnie, zaciskania skóry i powodowania znacznych obrzęków.
Magnesy neodymowe skaczą oraz dotykają się wzajemnie o siebie w promieniu od kilku do prawie 10 cm od siebie. W sytuacji położenia palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia albo nawet złamania.
Magnesy neodymowe zalicza się do najmocniejszych magnesów na ziemi. Ich zaskakująca siła, jaka tworzy się między nimi, może Cię zaskoczyć.
Na naszej stronie znajdziesz informacje na temat tego, jak używać magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała oraz magnesów.
Magnesów nie powinno się traktować jako zabawek. Dlatego nie zaleca się, aby dostały się w ręce dzieci.
Nie wszystkie magnesy neodymowe są zabawkami, dlatego nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. Małe magnesy stanowią realne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takiej sytuacji konieczna jest operacja w celu ich usunięcia. W najgorszym wypadku może dojść do zgonu.
W sytuacji magnesów neodymowych bardzo szybko o ich ukruszenie.
Magnesy charakteryzują się dużą kruchością. Neodymowe magnesy zrobione są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, jednak nie są tak trwałe jak stal.
W chwili gdy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe odłamki, które się odłupały od magnesu z dużą prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Korozja dopada neodymowe magnesy po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta gwarantuje odpowiednią ochronę większości zastosowań. Nie zapominaj, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Jeśli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję i utratę siły magnetycznej.
Abyś miał świadomość dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł pt. "Jak niebezpieczne są silne magnesy neodymowe?".