Zalecenia dotyczące bezpiecznego stosowania magnesów neodymowych.

Pamiętaj !
Jeżeli sobie zrobisz krzywdę oczywiste jest że, jeśli pojawią się znaczne obrażenia, wtedy należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.
Nie możesz wiercić, ani podgrzewać magnesów neodymowych.
Natychmiast przyłóż lód do jakiejkolwiek ściśniętej skóry, aby zmniejszyć cierpienie. W sytuacji kontaktu z większymi magnesami może dojść do poważnych urazów.
Aby oddzielić magnesy, chwyć zewnętrzny magnes, wyjmij go ze stosu i pociągnij sprawnie.
Przetrzymuj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektronicznych i pamięci masowych.
W przypadku trzymania magnesu w dłoniach, wówczas powinieneś pamiętać o tym, aby trzymać dłonie w odpowiedniej odległości od siebie.
Dzieci pod żadnym pozorem nie powinny używać magnesów neodymowych do rozrywki.
Użytkowanie magnesów musi odbywać się na metalowym stole albo na powierzchni magnetycznej. Magnesy powinny pozostać tam, gdzie je ustawisz oraz nie "poleciały" jednocześnie do innych.
Jeśli pracujesz z magnesami, wówczas powinieneś posiadać ubrane okulary ochronne wraz z rękawicami ochronnymi (w sytuacji pojawienia się konieczności).
Magnesy neodymowe utrzymują swoją moc magnetyczną przez stulecia wtedy, gdy będziemy się obchodzić z nimi należycie.
Słowo ostrożności
Nader istotne, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie kładź palców na ich drodze, gdy będą przyciągać się do siebie.
Neodymowe magnesy będą skaczą i razem o siebie w promieniu od kilku do około 10 cm od siebie. Jeśli masz palec pomiędzy albo na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do ciężkiego ścięcia lub nawet złamania.
Koniecznie trzymaj magnesy z neodymu jak najdalej od GPSa oraz telefonu.
neodymowe magnesy są źródłem silnego pola magnetycznego, które jest powodem zaburzeń w magnetometrach oraz kompasach używanych w nawigacji i wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak smartfony i nawigacja GPS.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich siła może Ciebie zaskoczyć.
Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami, jakie przedstawiliśmy. Unikniesz obrażeń swojego ciała i naruszeń magnesów.
magnesy neodymowe mogą zostać rozmagnesowane w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu oraz zastosowania danego magnesu.
Trzymaj magnesy neodymowe w oddali od portfela, komputera oraz telewizora.
Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy z neodymu może być powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
Neodymowe magnesy są bardzo kruche, będą pęknąć oraz się kruszyć.
Neodymowe magnesy są kruche oraz będą się kruszyć, jeśli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde jak stal.
W chwili połączenia się magnesów popękane, niewielkie ostre metalowe części z dużą prędkością są w stanie wystrzelić w różnych kierunkach. Zaleca się ochronę oczu.
Trzymaj magnesy neodymowe z dala od najmłodszych.
neodymowe magnesy nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, by stały się zabawką dla dzieci. W przypadku małych magnesów może dojść do ich połknięcia i następnie zadławienia. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest operacja wyciągnięcia magnesów, a w przeciwnym przypadku nawet zgon.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
magnesy neodymowe wytwarzają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
W przypadku alergii na nikiel powinno się unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wyraźnie pokazują mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. W przypadku pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
magnesy z neodymu z czasem powodują korozję.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia wystarczającą ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są odporne na wodę. W sytuacji obecności wilgoci musisz spodziewać się rdzy lub korozji. Podczas ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji bądź utraty siły magnetycznej.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek lub pył, materiał ten jest wysoce łatwopalny.
Żebyś wiedział jak mocne są magnesy neodymowe przez co, aż niebezpieczne przeczytaj artykuł "Niebezpieczne silne magnesy neodymowe".