loading...

Dlaczego podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest stały znaczny wzrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odbija się to na wartościach magnesów NdFeB, a w następstwie na wartościach wszystkich towarów wytwarzanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z stwierdzonych czynników takiej koniunktury...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu pułapem stawek zasadniczych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co nienaturalnie podciąga wycenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże znaczne koszty osłony środowiska, które powiązane są z nowymi normami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie zauważalne w niedziałających obecnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie odczuwają oponentów w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie gdy mówimy o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich jedynie umacnia monopolistyczną role Chin, zaś ograniczona dostawa w porównaniu do rosnącego popytu pozwala na szansę windowania stawek bez ograniczeń.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W kontrakcji na sytuacje na rynku doradzamy:

  • Dokonać analizy bieżących oraz przyszłych zamysłów by móc w pełni obliczyć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Wykup profilaktyczny dużej ilości magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym skokiem cen, a dodatkowo zapewni nam subtelniejszą strategię podwyżek cen końcowego produktu nie dostrzegalną właściwie dla bezpośrednich przyszłych klientów.
  • Przemyślenie podmienienia magnesów używanych do obecnej chwili magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Należy posiadać rozeznanie, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacząco ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w niedługim okresie potrafią stać się podstawą zatem będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz firmowy serwis https://magnesy-neodymowe.pl nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube