loading...

Czemu rosną ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wygórowane ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest systematyczny silny przyrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odbija się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na cenach wszelakich towarów produkowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z poznanych powodów takiej koniunktury...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu pułapem cen podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie podnosi cenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednak wysokie koszty osłony środowiska, które nierozłączne są z aktualnymi normami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej odczuwalne w zamkniętych aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie posiadają oponentów na rynku wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli chodzi o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną role Chin, natomiast ograniczona dostawa w porównaniu do kwitnącego zapotrzebowania pozwala na możliwość podnoszenia cen bez ograniczeń.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na sytuacje na rynku proponujemy:

  • Wykonać oceny bieżących i przyszłych projektów ażeby móc w całości zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Skup profilaktyczny znacznej porcji magnesów co uchroni nas przed ewentualnym skokiem cen, a zarazem umożliwi nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen naszego wyrobu nie odczuwalną właściwie dla naszych przyszłych klientów.
  • Przemyślenie zastąpienia magnesów używanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Musimy dysponować wiedzą, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacząco zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w niedługim czasie mogą stać się podstawą więc będzie to miało stały wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy-neodymowe.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube