loading...

Czemu wzrastają ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wygórowane ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny wzrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odbija się to na wartościach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wycenach wszystkich artykułów produkowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z rozpoznanych czynników takiej koniunktury...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu zakresem stawek minimalnych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co sztucznie podnosi cenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednak znaczne koszty ochrony środowiska, jakie powiązane są z aktualnymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w niedziałających aktualnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie posiadają rywali na rynku wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej gdy chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich wyłącznie umacnia monopolistyczną kondycje Chin, natomiast ograniczona podaż w porównaniu do kwitnącego popytu daje sposobność windowania stawek bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na okoliczności na rynku sugerujemy:

  • Dokonać badania obecnych i najbliższych zamysłów ażeby móc w całości zaplanować zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup zapobiegawczy znacznej dozy magnesów co uchroni nas przed ewentualnym skokiem cen, a dodatkowo umożliwi nam łagodniejszą politykę podwyżek cen końcowego towaru nie odczuwalną tak bardzo dla bezpośrednich kolejnych nabywców.
  • Rozważenie zastąpienia magnesów używanych do obecnej pory magnesami o mniejszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Trzeba mieć świadomość, iż obecny rynek handlu magnesami znacząco skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się normą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasza strona https://magnesy-neodymowe.pl nie wspiera Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube