loading...

Dlaczego podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odkłada się to na wycenach magnesów NdFeB, a w następstwie na wartościach wszelkich produktów wytwarzanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z stwierdzonych bodźców takiej okoliczności...

  • Kierownicze zarządzanie Chińskiego Rządu zakresem cen podstawowych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co sztucznie podnosi wycenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednakże znaczne koszty osłony środowiska, jakie związane są z nowymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie kosztowne w niepracujących obecnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie posiadają rywali w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej gdy chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich tylko utrwala monopolistyczną kondycje Chin, a ograniczona podaż w stosunku do rosnącego zapotrzebowania dopuszcza szansę windowania stawek bez ograniczeń.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na koniunkturę na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić oceny obecnych , a także najbliższych planów ażeby móc w pełni przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Wykup profilaktyczny znacznej dozy magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym przyrostem cen, a zarazem da nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen końcowego towaru nie odczuwalną właściwie dla naszych ewentualnych klientów.
  • Rozważenie wymienienia magnesów stosowanych do obecnej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba posiadać rozeznanie, że obecny rynek handlu magnesami znacznie ograniczył czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie potrafią stać się podstawą zatem będzie to miało naturalny wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasza firmowa strona https://magnesy-neodymowe.pl nie wspiera Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube