loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym codziennym życiu.

W przeciągu dnia wiele razy stykasz się z magnesami często nie zdając sobie z tego sprawy. Odgrywają one istotną funkcję w różnorodnej gamie akcesoriów, od zwykłych maskotek, laptopów bądź kart kredytowych po skomplikowane maszyny choćby sprzęt do rezonansu magnetycznego. Wielkość magnesów oscyluje od ledwo widocznych plamek po industrialne potwory o wadze kilku ton. Rzeczone ogromne są zdecydowanie widoczne, te niewielkie niejednokrotnie ukryte są w środku rozmaitych urządzeń gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych czy handlowych, czyniąc indywidualną funkcję w ciszy i stając się przy tym absolutnie niewidocznymi.

Elektronika i komputery.

W laptopach korzysta się z magnesów do zapisywania informacji na przykład na nośnikach pamięci. Magnesy zmieniają położenie materiału magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które odtąd reprezentują binarne dane. Później komputer odczytuje profil ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i przetwarza je na dane czytelne dla każdego użytkownika. W niewielkich głośnikach znajdujących się w komputerach, telewizorach i radiach również stosuje się magnesy. Posadowiona w głośniku cewka z drutu i magnes przetwarzają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Nie tylko energia elektryczna.

Magnesy demonstrują bogaty wachlarz wykorzystań w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych przekształcają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne wykorzystują magnesy do zmiany elektrycznej energii z powrotem w energię mechaniczną. W czasie recyklingu elektromagnesy w dźwigach chwytają i przesuwają ciężkie kawałki metalu, a niektóre ważące tysiące kilogramów. Kopalnie używają magnetycznych separatorów do oczyszczania przydatnych rud metali od rozbitej skały. W przetwórstwie spożywczym omawiane magnetyczne separatory likwidują niewielkie elementy metalu z ziaren , a także pozostałych drobnoziarnistych lub płynnych artykułów spożywczych. Hodowcy bydła wykorzystują magnesy do wyłapywania fragmentów metalu, które czasami krowy mogą zjeść w karmie. Krowa zjada magnes razem z jedzeniem. To bynajmniej nie jest kawał. Magnes przemieszczając się przez układ trawienny zwierzęcia wychwytuje okruszyny metalu.

Medycyna i zdrowie.

Magnesy trafiają się w poszczególnych często używanych urządzeniach medycznych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Wykorzystują one znaczne pole magnetyczne do wywoływania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, wykorzystując sygnał do powstania silnego, kompletnego rysunku kości, narządów i innych tkanek. W takich urządzeniach magnes jest wyjątkowo skuteczny - tysiące razy potężniejszy niż typowe magnesy domowe. Swoistym przeznaczeniem leczniczym magnesów jest leczenie nowotworów. Lekarz aplikuje wrażliwy magnetycznie płyn w obszar nowotworu i korzysta z silnego magnesu do wyzwalania energii termicznej w przestrzeni zakażonej. Ciepło niszczy komórki nowotworowe bez szkody dla zdrowych narządów.

Magnes w gospodarstwie domowym.

Zapewne najprawdopodobniej jest to dla Was nie oczywiste, ale w większość domów spotkać możecie mnóstwo magnesów. Lodówki pełne są magnesów które przytrzymują notatki, otwieracze do butelek tudzież dziwne niewielkie pamiątki wieszane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas przenośny wykorzystuje igłę magnetyczną, aby pokazać trasę na północ. Czarny pasek magnetyczny z rewersu karty kredytowej zapisuje dane w identyczny sposób, jak dysk twardy komputera. Odkurzacze, blendery , a także pralki posiadają napędy elektryczne, które działają dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy są w telefonach, alarmach do drzwi i w zabawkach dla dzieci. Nasz byt wokół nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasza firmowa strona https://magnesy-neodymowe.pl już nie obsługuje IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube